Ulcinj i Czarnogóra, kwatery, wakacje

Pogoda

W Ulciniu jest 260 dni słonecznych w roku.

Czarnogóra - Pogoda w maju

1. maja odważni już sie pierwszy raz kąpią w morzu. Temperatura wody jest ok. 18 stopni. Opalać się i leżec na piasku może każdy. Nie trzeba kopac grajdołków ani stawiac parawanów. Temperatura powietrza dochodzi i do 28 stopni, ale noce są jeszcze chłodne. Może czasem padac deszcz, ale przelotnie.

Czarnogóra - Pogoda w czerwcu

Najbardziej jest odpowiednia na wakacje dla Polaków. Nie ma jeszcze wielkich upałów, a morze juź jest ciepłe. Temperatura morza jest ponad 20 stopni. Ceny są przystepne i nie ma tłoku ani na plaży ani na drogach, ze wzgledu na to ze szczyt sezonu jest dopiero na przełomie lipca i sierpnia.

Czarnogóra - Pogoda w lipcu

W lipcu już zaczynają sie upały. Dzieci już zakonczyły nauke w szkole i ludzie przyjedżają do Czarnogóry nad morze na wakacje rodzinne. Warunki klimatyczne są bardzo dobre: morze 22 stopnie, powietrze ok. 30 i troche wiecej, noce i wieczory chłodniejsze o ok. 5 stopni.

Czarnogóra - Pogoda w sierpniu

Początek sierpnia jest najbardziej poszukiwanym terminem. To jest szczyt sezonu. Temperatury są najwyższe, trudne do wytrzymania. Nie trzeba zostawac na plaży w południe, nawet pod parasolem. Na słoncu temperatury są w większosci ponad 40 stopni. Morze 23 stopnie. Na szczescie, w naszej okolicy morze nigdy nie ,,kwitnie". W drugiej połowie sierpnia mogą byc fale na morzu (nie wysokie ale mocne i plaże skaliste są niebezpieczne).

Czarnogóra - Pogoda we wrzesniu

Pogoda już podobna do czerwcowej. Ponieważ zaczął sie rok szkolny - jest o wiele mniej turystów. Zato już nie ma upałów a morze jest jeszcze dalej ciepłe. Miedzy temperaturą morza i powietrza nie ma już wielkiej różnicy i to jest bardzo przyjemny (i zdrowy!) efekt. Prawdziwy raj jest na plaży - bardzo łagodne jest przejscie do wody i z wody, nie ma obawy przed udarem słonecznym, przeziebieniem, wiatrem...

My się kąpiemy jeszcze w październiku, a czasem i w listopadzie. Zimy tu są bardzo deszczowe, nad morzem nie ma sniegu ani mrozu.

Pogoda dzisiaj

Ulcinj Weather Forecast, Montenegro