Ulcinj, CZARNOGÓRA, centrum o charakterze orientalnym

Ulciń (Ulcinj)

Ulciń pod nazwą Olcinium był znany przynajmniej 2000 lat temu. Tu wiekami spotykały się kultury Wschodu i Zachodu, na każdym kroku można zauważyc i jedną i drugą. Ludność Ulcinia wyznaje trzy religie: katolicką, prawosławną i islam. Dlatego miasto Ulcinj jest dla Polaków trochę egzotyczne. Trzeba jeszcze pamietać, że samo miasto Ulcinj jest typową miejscowością o charakterze orientalnym, co znaczy, że nie wszystko jest tu wypolerowane i wyczyszczone! To oczywiście nie dotyczy naszego domu (i osiedla)!

Ulcinj, ulica
Wasz webmaster w Ulciniu

Większość ulic przypomina turystyczne miejscowości nadmorskie (stragany, kawiarnie, restauracje itp), wyłączajac starówkę, ktora jest specyficzna.

Ulcinj stare miasto
Ulcinj, stare miasto, widok z małej plaży (ktorą nie rekomendujemy)
Ulcinj
Ulcinj, stare miasto, tak widzi to mewa

Ciekawy jest też i targ owocowo-warzywny w centrum Ulcinia, gdzie można zobaczyć Albanki w strojach narodowych i pogłaskać osiołka. Targ jest najlepszy w piątek i we wtorek. Obok są stoiska z pamiątkami i rożnymi fatałaszkami.

Ulcinj, stoiska

My jesteśmy ok. 10km od samego miasta, jesteśmy na wsi, gdzie nie ma hałasu. Oferty sklepów spożywczych w tej miejscowości są uboższe niż w Polsce, ale w zupelnosci wystarczajace na pobyt wypoczynkowy. Są sklepy spożywcze, poczta, bar, kawiarnia, stragany z jarzynami (papryka, bakłażany, pomidory, bamie, oliwki), i owocami z miejscowych ogrodów (arbuzy, figi, winogrona, melony od połowy lipca). Ceny w restauracjach są porównywalne z polskimi, a dużo niższe niż na Zachodzie Na rzece Bojanie przy ujściu sa piękne restauracje rybne, a na samym ujściu na wyspie restauracja dla gości hotelowych i plażowiczów.

Rodzina Stożek

Historia miasta Ulcinj

Fotografie miasta Ulcinj

Nurkowanie w Ulciniu