Ulcinj, CZARNOGÓRA, plaża piaszczysta

Plaże

Nasza Wielka Plaża (Velika Plaža) ma długość ok. 15 km. Jeśli jeszcze dodać, że morze jest płytkie przy brzegu, że nie ma jeży wodnych, można z pewnością stwierdzić, że jest to idealne miejsce dla turystów z dziećmi. Jest tu wiele miejsc do kąpieli. Można znaleźć i odosobnione miejsce, gdzie nie ma nikogo i niczego oprócz słońca i wody.

Wielka Plaza, Ulcinj
,,Wielka Plaża", Ulcinj

Copacabana

Dobrze wyposażona jest plaża ,,Copacabana”, która się znajduje 1100m od naszego domu. Do plaży wiedzie dobra droga asfaltowa. Można dojść piechotą za ok. 20 minut, albo dojechać autem. Parking na plaży jest wielki i bezpłatny. Na plaży są leżaki, parasole z trzciny, restauracja, kawiarnia, miejsce zabaw dla dzieci itd. Piasek na Wielkiej Plaży jest koloru szarego i ma właściwości lecznicze.

Na plaży obok higienicznych drewnianych leżaków, parasoli, zjeżdżalni, rowerów wodnych, restauracji, barów i innych urządzeń co roku przybywa nowy sprzęt i nowe formy usługi. W tym roku nowością będzie ,,przedszkole” dla dzieci, gdzie rodzice będą mogli zostawić na dowolny czas swoje pociechy pod fachową opieką babysiter, które mówią w kilku językach.

Na samej plazy ,,Copacabana” jest restauracja. W restauracji są dania na zamowienie a codziennie jest i tzw ekspres linia obiadowa - dania na które nie musicie czekac. Restauracja otwarta jest codziennie od godziny 8 do 1 w nocy (kiedy na plazy organizowane są koncerty muzyki popularnej i różne imprezy to otwarta jest dłużej). W tej chwili kawa capuchino kosztuje 1.20E, a espresso 0.80E, piwo Nik Gold 0,33l kosztuje 1.50 E. Parasole na plazy są płatne, płaci się i za otwarcie własnego parasola: 1 euro dziennie (zacieniony parking, tusze itd. nie są płatne).

copacabana.jpg, 102kB
Zagospodarowana plaża ,,Copacabana" na ,,Wielkiej Plaży"

Plaza Copacabana
Zagospodarowana plaża ,,Copacabana" na ,,Wielkiej Plaży"

Plaza Copacabana
Takie miejsce kosztuje 2 - 3 euro/dzien - plaża ,,Copacabana"

Wielka plaza
Sporty wodne (windsurfing, kite-surfing itd.)

Copacabana, Wielka plaza

Plaża Moskwa

Do plaży Copacabana przylega jedna mała plaża, nasza ulubiona, gdzie jest bardziej intymna atmosfera, bo jest mniej ludzi: są leżaki, prysznice, teren dla siatkówki i aparat do gry w stołową piłką nożną przyjemna kawiarenka z daniami obiadowymi. Parking jest bezpłatny. Wszystko jest w stylu rosyjsko-bediunskim. Obok tej plaży jest miejsce gdzie są doskonałe wyrunki do uprawiania kajtsurfingu. Tutaj można wynająć sprzęt i zapisać się na kurs kajtsurfingu i pod okiem instruktora nauczzą się.

moskva_beach_0.jpg, 41kB

moskva_beach_1.jpg, 57kB

moskva_beach_2.jpg, 46kB

moskva_beach_3.jpg, 51kB

moskva_beach_4.jpg, 71kB

moskva_beach_5.jpg, 85kB

Doświadczenie mówi, że i tak będziecie jeździć na różne plaże z ciekawości. Na plażę kamienistą musicie jechac autem do miasta. W mieście polecamy Liman I, Liman II i plaże kamieniste przy hotelach.

plaza_liman
Plaza ,,Liman" w miescie Ulcinj

plaza_liman_ulcinj.jpg, 171kB
Plaza ,,Liman" w miescie Ulcinj (wrzesien)

plaza liman ulcinj
Plaza ,,Liman" w miescie Ulcinj

,,Mała Plaża" w centrum Ulcinia jest w sezonie brudna i nieprzyjemna. Morski brzeg w Ulcinju rozciąga się od przylądka Stary Ulcinj do ujścia rzeki Bojany do Adriatyku. Ulcinską Riwierę stanowi 18 zatoczek w skalistej części, półwyspy Marjan i Mandra, plaża Valdanos, dwie plaże piaszczyste: Wielka i Mała oraz atrakcyjna plaża - rezerwat przyrody Wyspa Bojana, gdzie znajduje się także hotel dla nudystów.

Dobrym pływakom polecamy plażę w zatoczce Valdanos z kryształowo czystą wodą, w której odbijają się oliwki rosnące wokoło.

JESZCZE KILKA FOTOGRAFII ,,Wielkiej Plazy"

Film do pobrania