Ulcinj, CZARNOGÓRA, kwatery w naszym domu

Nurkowanie w Ulciniu

Ciekawostką jest nurkowanie do dwóch wraków okrętów. Jeden z nich jest statek „Adria”, który zatonął w początkach XIX wieku. Znajduje się na głębokości 14-18 metrów. Drugi jest statek „Forvest”, na 18-28 metrow głębokości. Można też obejrzeć znajdujące się pod wodą fragmenty starego Ulcinia, otkryte przez płetwonurków w okolicy dzisiejszego miasta na głębokości 2-3m. Do nurkowania polskim płetwonurkom potrzebne jest pozwolenie, które można sobie wyrobić w miejscowośći Bar (ważne na cały rok i kosztuje 15 €), tutejszy nurek – przewodnik, który będzie im towarzyszył, oraz legitymacja płetwonurka. Przepisy oczywiście nie pozwalają zabierać przedmiotów znalezionych pod wodom.

Dla grupy oferujemy kwatery blisko morza KONTAKT

Koło małej plaży jest klub D'Olcinium mają prezentacje na http://www.uldiving.com/. Cennik macie TUTAJ

PRZEPISY O NURKOWANIU W WODACH REPUBLIKI CZARNOGóRY

Punkt 2

Za nurkowanie uwaza sie : nurkowanie w celach sportowych i rekreacyjnych, podwodne fotografowanie i filmowanie, podwodne zawody, podwodne lowienie ryb, szkolenie nurków, podwodne badanie wód i dna. Korzystanie z aparatów fotograficznych i filmowych pod woda nie jest traktowane jako nurkowanie wedlug danych przepisów.

3 oprzyrzadowanie do nurkowania jest komplet aparatów (butle) napelnione tlenem pod cisnieniem itd...

4. teren za nurkowanie musi byc oznaczony przez postawienie signalnych plaw ok. 30 cm przekroju ,w centrum obszaru nurkowania, w kolorze pomaranczowym lub czerwonym lub choragiewka (pomaranczowy prostokat z biala linia lub morska choragiewka, ktora ma znaczenie litery A wedlug Kodeksu miedzynarodowego, lub wysoko zawieszona choragiewka na lodzi z której sie nurkuje).
Za oznaczanie terenu odpowiedzialna jest osoba, która prowadzi nurków.

5. Nurkowanie jest dozwolone dla osob z legitymacja dla nurków, która wadaje Regionalne centrum szkolenia pletwonurków po zdaniu odpowiednich egzaminow

6 Szkolenie pletwonurków

7. zawody....

8. Wydanie legitymacji kosztuje 15-20 euro

9. Najwieksza dozwolona glebokosc nurkowanie jest 40 metrów

10. Nie wolno nurkowac w portach w morskich rezerwatach, parkach przyrody (Risanka zatoka, zatoka Kotorska, kolo wyspy Gospa od Szkrpeklja), blisko okretów wojennych i obiektów wojskowych w odleglosci 100 metrów. Pozwolenie na nurkowanie wydaje Kapitanat portu.

12. nadzór nad nurkowaniem sprawuje osoba upowazniona przez Regionalne centrum szkolenia nurków i kontrole morza.

Dodatek I
legitymacja jest pisana w dwu jezykach na bialym papierze:
a) ma znak regionalnego centrum szkolenia nurków i kontroli na morzu;
b) znak Regionalnego zwiazku Czarnogory;
c) date wydania i waznosci;
d) cena legitymacji,
e)seryjny numer;
f) dane o osobie korej legitymacja jest wydana;
g) numer;
h) pieczatka i podpis.

Historia miasta Ulcin

Fotografie miasta Ulcin

Nurkowanie w Ulciniu