CZARNOGÓRA, Ulcin, noclegi

Dobre rady na podróż autem do Czarnogóry

Aktualności
- Od 9 marca 2006 r. w Czarnogorze obowiazuja nowe przepisy na drogach: krótkie światła włączone przez cała dobę; zakaz używania przez kierowców w czasie jazdy telefonów komórkowych; nie wolno jeździć autem z zaciemnionymi i nieprzezroczystymi szybami; koniecznie zapinać pasy! Mandaty beda płatne na poczcie lub tam, gdzie wskaże policjant.
- Od 13. lipca 2005. jest oddany do użytku tunel Sozina miedzy Podgorica i Sutomore. Dzieki tunelowi (za 2,5o euro) przejazd tego odcinka jest szybszy, ponieważ tunel omija wysokie gory (Petrovacka gora).

Popularne trasy do Czarnogóry

Od Katowic do Ulcinia jest 1390km, czyli ok. 17 godzin jazdy. Do Czarnogóry można dojechać przez Serbię (przejście graniczne w Suboticy - Horgosz). Na granicy nie potrzeba wizy na wjazd, ani na przejazd, wystarczy ważny paszport i zielona karta. Można jechać przez Belgrad, Čačak, Užice, Prijepolje (tu jest granica Serbii i Czarnogóry, ale nie trzeba wizy), Bjelo Polje, Podgorica, Petrovac na moru, Bar...Po drodze warto zobaczyć Monaster Morača na odcinku Kolašin–Podgorica.

Można jechać przez Austrię i Chorwację: Kudowa Zdrój, Brno, Hradec Kralove (albo Olomouc), Mikulov (przejście), Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb, Karlovac, Plitvice, Sinj, Split, do Dubrovnika, (przejście), Herceg Novi, Kotor, promem przez Zatokę Kotorską za 3 euro mozna znacznie skrócić drogę...Tę trasę dokladnie przedstawiliśmy w pliku dostosowanym do drukowania. Pobieranie pliku Można też jechać: Slavonski Brod, Sarajevo, Srbinje, przejście graniczne Šćepan Polje (jest ok. 20 km bardzo złej, ale pięknej drogi), Nikšić, Podgorica, Bar... Po drodze warto zobaczyc miasto Split, Plitvickie jeziora, kanion Tary (podobno najwiekszy kanion w Europie). Spływ Tarą jest fantastyczny.

Cena paliwa w krajach Europy, gdzie lepiej tankowac

Gdzie tankować autogas? Prawie na każdej stacji benzynowej w Czarnogórze i Serbii jest też LPG.

NS oznacza Godziny otwarcia: non-stop.

Czarnogóra - mapa

Do Czarnogóry bez auta http://www.viamichelin.com/