CZARNOGÓRA, Ulcin, noclegi

Do Czarnogóry bez auta? Jakie są mozliwosci?

Do Czarnogóry pociągem można dojechac w następny sposób:

Oferta na Traveliada.pl:
Autokarem do Czarnogóry
Samolotem do Czarnogóry

Z Polski dojechac do Belgradu, z Belgradu jest pociag do Czarnogory (Beograd-Bar) do miejscowosci Bar (Bar jest 30km od Ulcinia). Od stacji kolejowej w Barze sa autobusy i minibusy do kazdej miejscowosci.

Rozklad jazdy pociagow dla calego kraju jest na prezentacji YU Rail (szukac "Red vožnje"). Rozkład śie tradycyjnie zmienia na "żimowy" i "letńi". W lecie są tłumy i polecamy rezerwacje biletów przynajmniej 2 tygodnie przed wyjazdem. Auto-pociąg do Czarnogóry istnieje ale nie łatwo dostać rezerwacje. Cena jest podobna do benzyny która byla by potrzebna na przejazd.

W Czarnogórze sa dwa lotniska (Golubovci, Tivat) ale niestety nie ma lotów z Polski. Do Dubrownika można doleciec z Polski tanią linią. Z Dubrownika codziennie o 11.00 rano wyjezdza autobus do Ulcinia.

Promem od Włoch do mijescowości Bar (30km od Ulcinia). Dwa razy w tygodniu jest prom do miejscowości Bari lub Ancona. Rezerwacja biletów w agencji koło portu Bar.

Autobus Bratisława-Belgrad kosztuje tylko 25 euro! Z Bratysławy: poniedziałek 19.30 środa 19.30, piątek 19.30. Rezerwuje się tydzień wcześniej i dzień przed wyjazdem trzeba rezerwację potwierdzić, można smsem. Telefony: +421903969912, +421903923048. Płaci się u kierowcy.

Mapa Czarnogóry.

Jak dojechać autem do Czarnogóry?